آموزش عکاسی

آموزش عکاسی این امکان را به ما می‌دهد تا این حرفه را سریع‌تر و تخصصی‌تر یاد بگیریم. حرفه عکاسی، حرفه‌ای است که می‌توان آن را بوسیله آزمون و خطا یادگرفت و مهارت پیدا کرد. با اینحال وقت بسیار زیادی از افراد سلب می‌شود تا متوجه شوند چگونه از سوژه ها بهترین تصویر را ثبت کنند که باعث جلب مخاطب نیز شود. درواقع آموزش عکاسی باعث افزایش سرعت این پروسه می‌شود که بواسطه آن می‌توانید اطلاعات و تجربه های بسیاری نیز کسب کنید.

دوره عکاسی

کلاس عکاسی یکی از جذابترین کلاس های آموزشی عصر حاضر می‌باشد که توسط آموزشگاه های مختلفی به علاقمندان در این زمینه تعلیم داده می‌شود. خاطران و حوادث گوناگون زندگی همواره برای انسان ها ارزشمند و حائز اهمیت است. 

مردم همواره در پی آنند که به نحوی لحظات خود را به ثبت برسانند و آن را با سایرین به اشتراک بگذارند.

به همین منظور نیز می‌باشد که عکاسی کردن و گرفتن عکس برای افراد هیجان انگیز است. چرا که از طریق آن می‌توانند بعدها با دیدن آن تصاویر، حس و حال لحظه‌ای که در آن موقع داشته‌اند را درک کنند. 

می‌توان گفت هر فردی حداقل یکبار در تمام عمر خود، چه به صورت حرفه ای و یا چه به صورت غیر حرفه‌ای، لذت حاصل از هنر عکاسي را چشیده و لمس کرده است.

با اینکه تکنولوژی باعث حذف بسیاری از فعالیت ها و کسب و کارها شده، اما در رابطه با هنر عکاسی، نه تنها این هنر را از عرصه کنار نگذاشته است، بلکه باعث چشمگیر پیشرفت آن نیز شده است. 

به طوری که ما امروزه شاهد انواع دوربین های عکاسی، تجهیزات گوناگون و برنامه و نرمافزارهای مختلف به منظور بهبود هرچه بیشتر کیفیت عکس هستیم.

تخصصی ترین آموزشگاه عکاسی

زیر نظر اساتید با تجربه و با سابقه به صورت دوره های آموزشی آنلاین و حضوری به یک عکاس حرفه ای تبدیل شوید.

انتخاب بیش از هزار هنرجو

بهترین آموزشگاه عکاسی تهران

اهمیت کلاس عکاسی

سوالی که مطرح است این می‌باشد که چرا انقدر شرکت در کلاس عکاسی اهمیت دارد؟ مگر نمی‌شود بدون کلاس رفتن نیز عکاسی نمود؟ در جواب این سوال باید گفت که بله می‌توان بدون شرکت در دوره عکاسی، عکاسی کردو لحظات خود را به ثبت رساند. اما فعالیت در هر زمینه‌ای هنگامی جذاب و دلنشین است که آن را بتوانیم به صورت حرفه‌ای و تخصصی انجام دهیم.

این موضوع خصوصا در هنر عکاسی بسیار ملموس‌تر است. افرادی که در این زمینه تخصص کافی ندارند همواره در تلاش‌ بسیار هسند تا تصاویری همانند افراد حرفه‌ای ثبت کنند، اما به نتیجه‌ای که می‌خواهند نخواهد رسید. در حالی که افرادی که در این زمینه آموزش دیده‌اند، خیلی سریعتر و با کیفیت بهتر به نتیجه مطلوب دست خواهند یافت.

درواقع باید گفت که در دوره های عکاسی، تکنیک های کار با دوربین و جهیزات آن، ترفندها و نکات لازم در هنگام عکس گرفتن و بسیاری از موارد دیگر به شما آموزش داده خواهد شد. شاید بتوان بدون شرکت در هیچکدام از این دوره ها به این تجارب دست پیدا کنید، اما برای رسیدن به آن باید آزمون و خطاهای بسیاری را انجام دهید.

اگر می‌خواهید حضوری پر رنگ در عرصه عکاسی داشته باشید و همواره تصاویر و نامتان پر آوازه باشید، لازم است اصول و قوانین حاکم بر این حرفه را بیاموزید. چراکه تنها بواسطه علم و دانش کافی خواهید توانست تصاویری ماندگار و حیرت انگیز خلق نمایید.

دوره عکاسی

بهترین دوره عکاسی

به آسانی هر چه تمام تر در یک کلاس کاملا تکنیکی و چالش برانگیز شرکت کنید

شاخه های عکاسی

آموزش عکاسی اصولی

عکاسی به شاخه های بسیاری تقسیم می‌شود. البته هر کدام از این شاخه ها با یکدیگر همپوشانی داشته و کاملا جدا از هم نیستند.

به طور کلی حرفه عکاسی دارای 4 شاخه اصلی است که شامل عکاسی مدلینگ، عکاسی تبلیغاتی، عکاسی پرتره و عکاسی طبیعت است.

بهترین کلاس عکاسی، کلاسی می‌باشد که هر 4 شاخه را بصورت حرفه‌ای به علاقه مندان خود آموزش دهد.

عکاسی مدلینگ از پرطرفدارترین شاخه های عکاسی از گذشته تا به امروز محسوب می‌شود. باتوجه به اینکه دنیای مد و اکسسوری همواره در حال گسترش و پیشرفت است و هیچگاه متوقف نمی‌شود، این صنعت نیاز جدی به عکاسان دارد. در همین پی عکاسان فعال در شاخه عکاسی مدلینگ از درآمد زیادی برخوردار هستند.

اگر تصمیم دارید در این شاخه فعالیت نمایید، باید به این نکته اشاره کنیم که دنیای مد همواره در حال تغییر است؛ در نتیجه لازم می‌باشد اطلاعات خود را در این زمینه بروز نگه دارید و همگام با آن پیش بروید.

برندها و شرکت های مختلف به منظور معرفی محصولات و خدمات خود به مشتریان، لازم است تصاویر آنها را به صورت حرفه‌ای ثبت نمایید. بدین واسطه خواهند توانست مخاطبین را سم خود جذاب نمایند. مجموعه ها برای اینکه بتوانند به چنین هدفی دست پیدا کنند، هر ساله هزینه هنگفتی را بابت تبلیغات می‌پردازند.

عکاسی تبلیغاتی برای موفقیت در استراتژی بازاریابی بسیار مهم و تاثیر گذار است. مسلما محصولی که بوسیله تکنیک های دقیق عکاسی، عکس گرفته شده نسبت به تصویری که در آن هیچ اصولی رعایت نشده، تاثیر بسیار بیشتری بر بیننده خواهد داشت.

برای فعالیت در شاخه عکاسی تبلیغات، اگر بتوانید در آن کاملا حرفه ای و خلاقانه عمل کنید، خواهید توانست به سرعت وارد بازار کار شده و سفارش های زیادی را جذب می‌کنید. برای آشنایی با تمام فوت و فن های عکاسی تبلیغاتی می‌توانید در دوره عکاسی دپارتمان خانه آموزش، شرکت نمایید.

عکاسی پرتره در جهان یکی از هنرهای پر درآمد است که از طرفداران بسیاری نیز برخوردار است. دلیل این محبوبیت بخاطر آن می‌باشد که بسیاری از افراد از دیدن چهره خود و خانواده بسیار لذت می‌برند.

امروزه نیاز افراد به ثبت تصاویر ماندگار بسیار بیشتر از گذشته احساس می‌شود. به همین جهت تصاویر پرتره خود را در انواع قاب ها با اندازه های مختلف به ثبت می‌رسانند.

این شاخه بر روی عکسبرداری چهره و اجزای آن متمرکز است. فعالیت بیشتر آتلیه ها مربوط به همین حوزه است. البته عکاسی پرتره در زمینه های مدلینگ و تبلیغات نیز نفوذ کرده و باعث بوجود آمدن آثاری زیبا و فوق العاده شده است. عکاسی پرتره باتوجه به موقعیت موردنظر دارای حالت های مختلفی می‌باشد که از جمله آنها میتوان به عکس پرتره فارغ التحصیلی، عکس پرتره عروسی، عکس پرتره نوزاد و کودک، عکس پرتره عاشقانه و … اشاره نمود.

طبیعت آنقدر سوژه های گوناگون و نامحدودی دارد که بتواند همواره نیاز علاقه‌مندان به عکاسی طبیعت را برطرف نمود. این شاخه بسیار مناسب برای افرادی است که به طبیعت گردی و ثبت تصاویر خلاقانه مشتاق هستند.

نکات کلی آموزش عکاسی

از جمله مواردی که باعث پیشرفت و حرفه‌ای شدن شما در عکاسی می‌شود: عکاسی در هر زمان، مکان و تکرار این امر است. تکرار و تمرین در این حرفه باعث می‌شود شما از خطاها و اشتباهاتتان در کشف و دیدن جزئیات آگاهی پیدا کنید و همچنین تجربه و خلاقیت لازم را در فرایند بست آورید.

از جمله مواردی که در هنگام عکاسی باید با خود ببرسی نمایید این است که چه چیزی در تصاویر برایتان خوشایند نیست و زاویۀ زیباشناختی تان را اذیت می کند؟ چه چیزی در عکس وجود دارد که برایتان دوست داشتنی نیست ؟ و از این تصاویر چه برداشتی دارید و گویای چه پیامی هستند؟

بررسی این پرسش ها باعث افزایش ریزبینی و ظریف نگری شما می‌شود. در نتیجه جزئیات را با دقت بیشتری در نظر خواهید گرفت و نکات پنهان موجود در تصویر را کشف خواهید نمود.

بازار کار رشته عکاسی

هر فردی هنگامی که تصمیم دارد وارد صنف خاصی بشود، در ابتدای کار دغدغه بازار کار و آینده شغلی را دارند. این موضوع در رابطه با حرفه‌ی عکاسی نیز مستثنی نیست. باید توجه فرمایید که عکاسی یک هنر است به همین منظور درآمدهای حاصل از آن باتوجه به موقعیت و گرایش‌های تخصصی آن متفاوت است. البته عکاسی یکی از ضروری ترین نیازها در تولید محتوای تصویری می‌باشد. به همین منظور توانسته به صورت کاملا حرفه‌ای در حوزه های مختلف کاری نفوذ کند.

بسیاری از برندها به دلیل رقابت بالایی که در محتوای تصویری با یکدیگر دارند، روی کیفیت محتوای خود خیلی حساس می‌باشند به همین دلیل هزینه زیادی را صرف استخدام عکاسی ماهر و با تجربه می‌نمایند. به همین دلیل نیز میباشد که عکاسی نسبت به گذشته خود از فرصت های شغلی متعدد و متنوعی برخوردار است.

مسلما در صورت تخصص و تبحر در حوزه عکاسی و داشتن مدرک معتبر از آموزشگاه عکاسی، نسبت به دستیابی به فرصت های شغلی موجود در این حوزه، دسترسی بیشتری خواهید داشت.

4.8/5 - (5 امتیاز)